Investiční příležitosti

Historické činžovní domy v Praze

Výběr z naší aktuální nabídky činžovních domů


BD Praha 5, Smíchov
ul. Zborovská

Secesní dům po rekonstrukci fasády, společných prostor a bytových jednotek, 1,563m2 čisté bytové plochy. Aktuálně jako výnosový dům v režimu krátkodobých pronájmů. Prodej 100% obchodnÍch podílů společnosti.

BD Praha 2, Vinohrady
ul. Polská

Neoklasicistní rohový dům z počátku 20stol. určený k rekonstrukci v prestižní části Královských Vinohrad. Čistá užitná plocha 2,365m2 plus půda 395m2.  Celkem 6 nadzemních podlaží a jedno podzemní. Na prodej jako SPV.

BD Praha 1, Staré Město
ul. Havelská

Historický dům v centru města, v turisticky aktivní části. Dům má celkovou užitnou plochu 661 m2. V domě je 6 bytových jednotek, retailový prostro a kancelář. Dům je v dobrém udržovaním stavu. Prodej jako SPV.

BD Praha 1, Staré Město 

ul. Křížovnická

Exkluzivní historická budova na prestižní adrese v blízkosti Karlova mostu. Rekonstrukce 2007. Aktuální výnos 4%. V domě 9 bytových jednotek na 7 patrech, 2 komerční prostory, celkem 1,182m2. Prodej SPV.

BD Praha 7, Bubeneč 

ul. Korunovační

Zajímavá investiční příležitost ve velmi atraktivní rezidenční lokalitě v krátké docházkové vzdálenosti parku Stromovka. Dům s vydaným stavebním povolením na rekonstrukci s celkovou budoucí  plochou 1,723m2.

BD Praha 1, Malá Strana 

ul. Nerudova

Výjimečná příležitost investice přímo na Královské cestě pod Pražským Hradem. Dům k rekonstrukci s vydaným stavebním povolením, které počítá s 3,151m2 užitné plochy. Vhodné na projekt krátkodobého ubytování.

BD Praha 2, Vinohrady 

ul. Londýnská

Rohový bytový dům v atraktivní Vinohradské ulici s velkým investičním potenciálem. Nemovitost má 2000m2 čisté bytové plochy plus 340m2 půdy. Částečně pronajatý, ideální ke kompletní rekonstrucki na krátko/dlouhodé pronájmy.

BD Praha 5, Smíchov 

ul. Štefánikova

Činžovní dům po kompletní rekonstrukci. Aktuálně pronajatý společnosti provozující airbnb. 6 nadzemních a 1 podzemní podlaží. Celkem 1,077m2. Byty, retail, restaurace. Prodej jako SPV. Čistý roční výnos 4,5%.

Praha 7, Holešovice 

ul. Heřmanova

Skvělá investiční příležitost ke koupi historického domu ve stylu art deco ve velmi atraktivní lokalitě Holešovic v blízkosti Stromovky. Plocha 1,159m2. Dům je v dobrém stavu, má celkem 12 bytových jednotek aktuálně pronajatých. 

Klademe velký důraz na soukromí majitelů nemovitostí a zachování neveřejného statutu nabídek. I proto zde neuvádíme podrobné detaily nemovitostí. Pokud máte zájem o bližší informace ke konkrétní nabídce, prosím kontaktujte nás.

Projekt ROYAL RESIDENT  vznikl  z touhy, ale především potřeby, vytvořit  v oblasti investic do historických bytových domů tolik chybějící tradici na realitním trhu.

Pro historické činžovní domy máme velkou vášeň, a i proto se snažíme propojovat investory a majitele nemovitostí, kteří sdílí stejné nadšení, a především stejně jako my, i oni usilují o ochranu jejich historického odkazu.
 

O nabídce činžovních domů máme detailní přehled. Ať už jste investor →, který skvělou příležitost hledá nebo jste majitel nemovitosti →, který zvažuje prodej svého domu, spojte se s námi a vytvořme společně něco výjimečného.


Příklad našich realizovaných prodejů

Nejvíce úspěšných projektů, které jsme klientům připravili, se týkalo domů před rekonstrukcí, v atraktivních lokalitách, se zajímavým potenciálem rekonstrukce a stavebních úprav tak, aby zároveň splňovaly dnešní vysoké požadavky na moderní a pohodlné bydlení. Následný prodej nebo pronájem takto zmodernizovaných jednotek přináší investorovi velmi zajímavý profit. 

Mezi další oblíbené investiční přístupy patří strategické držení celého domu se zajištěným výnosem vycházejícím z dobře nastavených dlouhodobých nájemních smluv, které přináší majiteli obvykle 5-6% čistý roční výnos.

Další výhodou držet celý dům v rámci dlouhodobé investiční strategie a nerozprodávat po jednotlivých bytových jednotkách, je fakt, že hodnota domu roste v čase prakticky sama. Aktuálně je roční zhodnocení takového domu v centru města kolem 8-12%, jelikož se jedná o velmi žádanou investiční komoditu, jejíž nabídka je velmi omezená. "Koupit a držet" je již staletími prověřena nejchytřejší obchodní strategie. U historických činžovních domů v Praze platí toto pravidlo dvojnásob.

Spojte se s námi pokud se také chcete přidat  k  hrdým majitelům historických činžovních domů a stylově nechat zhodnocovat své finance.

Vybrané TOP investiční příležitosti

Zborovská

                                                       Praha 5 - Nové Město

Nádherný historický secesní bytový dům se nachází v centrální lokalitě Prahy 5, Smíchov. Dům po kompletní rekonstrukci nabízí 21 apartmánů s čistou užitnou plochou 1,536m2

 V současné době byl celý dům předán do pronájmu společnosti, která zde provozuje krátkodobé pronájmy. S kontraktem na 5 let a velmi výhodnými podmínkami je zajištěn zajímavý roční příjem.Cena a bližší informace na vyžádání


Jungmannovo Náměstí

                                              Praha 1 - Nové Město

Nádherný historický bytový dům se nachází v prestižní centrální lokalitě Prahy 1, přesto schovaný a ušetřený jinak rušného okolí mezi Václavským náměstím a Národní Třídou.

 V zadním traktu dům sousedí s kostelem Panny Marie Sněžné, který zaručuje jednak žádané soukromí a navozuje příjemně klidnou atmosféru. Dům má novou fasádu a aktuálně probíhá rekonstrukce vnitřních prostor. 

Celkem 6 pater včetně jednoho podzemního podlaží nabídne po rekonstrukci přes 800m2 užitné plochy a 19 bytů a 14 ateliérů.


Cena a bližší informace na vyžádání  


Malostranské Nábřeží

Praha 1 - Malá Strana


Dům vysoké historické hodnoty na mimořádně atraktivní adrese. Typický příklad nemovitosti s "nekonečně" dlouhou udržitelnou hodnotou. 

Novorenesanční palác vystavěn v roce 1888 v rámci rozsáhlého developerského plánu Malé Strany, vybudovaný architektem Jindřichem Jechentálem. 

Dům stojí na pozemku o výměře 789m2, má celkem sedm podlaží o čisté užitné ploše 2280m2. Široký potenciál využití na byty, kanceláře, hotel, obchodní dům, soukromá klinika, sídlo společnosti atd. Dům má zpracovaný projekt na podzemní parkování.Cena a bližší informace na vyžádání:Dittrichova

Praha 1 - Nové Město

PRODÁNO

Výjimečná příležitost ke koupi historického domu v  centrální lokalitě v docházkové vzdálenosti všech významných Pražských památek a zákoutí, přesto v klidné ulici zaručující klid.

Nepřehlednutelná nemovitost postavena v novobarokním stylu s bohatě zdobnou fasádou z přelomu 19stol. momentálně slouží jako 5* hotel, který je součástí známého luxusního řetězce.

Šestipodlažní budova s celkovou užinou plochou 1735 nabízí 31 moderně zařízených apartmánů s jedinečným designem.


Cena a bližší informace na vyžádání

Londýnská 

Praha 2 - Královské Vinohrady

PRODÁNO

Residenční dům v klidné ulici na Vinohradech je po rekonstrukci, s výtahem a vnitroblokem se šesti parkovacími stáními. 

Dům je příkladem typické architektury vznosných domů Královských Vinohrad, je aktuálně pronajat dlouhodobými nájemníky. 

V domě se nachází celkem 9 bytových jednotek a 3 nebytové prostory. Velkou přidanou hodnotou je rovněž 6 parkovacích stání ve vnitrobloku. Čistá podlahová plocha domu je 819m2. 
Sněmovní

Praha 1 - Malá Strana

Výjimečná nemovitost v jednom z nejromantičtějších koutů na Malé Straně. Renesanční dům s bohatou a zajímavou historií, která sahá až do 15stol. 

Nabídka, které se do prodej dostávají obvykle jednou za 10 let. Mimořádně krásné zdobné prvky interiéru, který byly současně s celou řadou vzácných fresek, malovaných stropů a dalšího restaurovány při poslední velmi náročné a citlivé rekonstrukci v roce 2009. Není divu, že si tuto nemovitost za svůj domov vybrali např. slavní barokní malíř Petr Brandl či přední představitel secesní architektury Josef Fanta. 

V domě je 5 bytů, recepce, spa. Celková užitná plocha je 783m2. Vhodné jako hotel nebo díky bezprostřední blízkosti vládních budov, jako ubytování pro členy diplomatických týmů.


Cena a bližší informace na vyžádání:Naše klíčové oblasti zprostředkování


Činžovní domy

Vyhledáváme domy s dobrým potenciálem zhodnocení, především před kompletní rekonstrukcí, případně opravené domy se zajímavým výnosem, a to vše ve strategicky výhodných a atraktivních lokalitách.

Developerské projekty

Zajímavé developerské projekty různého rozsahu, na atraktivních místech po celé Praze a ve Středních Čechách. Rodinné domy, viladomy či činžovní domy, s projekty a min. s platným územním rozhodnutím, ideálně stavebním povolením.

Hotely a retail centra

Hotely, které máme v nabídce jsou kategorie 4* a 5* a převážně v centrální části Prahy - Staré Město, Hradčany, Malá strana. Výnosová retailová centra a kancelářské domy, která dostáváme do nabídky přicházejí z celé ČR.


Vzhledem k ochraně soukromí majitelů a citlivosti údajů, které jsou často terčem zneužívání ze strany jiných zprostředkovatelů, zde neprezentujeme všechny nabídky a jejich detailní informace. Žádnou z našich nabídek nenajdete na typických inzertních serverech. V případě zájmu o konkrétní investiční příležitost Vám rádi připravíme nabídku, kterou na internetu běžně nenajdete. Kontaktujte nás buď přímo emailem nebo přes kontaktní formulář. Děkujeme a budeme se těšit, že spolu vytvoříme něco výjimečného.  


Obraťte se na nás pokud byste měli rádi přehled o zajímavých činžovních domech z neveřejné nabídky ke koupi.

Pokud uvažujete o diskrétním prodeji své nemovitost nebo Vás zajímá aktuální tržní hodnota Vašeho činžovního domu obraťte se na nás pro posouzení zdarma.